Zapraszamy po nowości do Wypożyczalni!

Wakacje już za nami. Zapraszamy wszystkich po nowości do Wypożyczalni.

Oto nasze rekomendacje:

Komiskodramat – „Jesteś moją matką?” Alison Bechedel (autorka komiksu Fun Home). Utwór ten próbuje odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy”. Według Glorii Steinem książka ta jest komiksową wersja Virginii Woolf o tym, że „wielu z nas żyje nieprzeżytym życiem naszych matek”. 

„Białoruś dla początkujących” młodego dziennikarza i podróżnika, Igora Sokołowskiego – zbiór reportaży przedstawiający prawdziwy obraz wschodniego sąsiada Polski. Na ogół nie zbyt wiele wiemy na temat tego kraju. Tymczasem na ziemiach dzisiejszej Białorusi urodzili się m.in. Eliza Orzeszkowa, Tadeusz Kościuszko, Ryszard Kapuściński. Grodno zaś zawsze uważane było za ośrodek polskości na Kresach. Polecamy lekturę, która pomoże zgłębić ten kraj.

Publikację Elżbiety Baniewicz „Dymna”. Przejmującą biografię znakomitej aktorki i szlachetnego człowieka. Portret jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych oraz osoby oddanej chorym i niepełnosprawnym, założycielki fundacji „Mimo wszystko”.

„Jak zostałam wiedźmą” Doroty Masłowskiej.  Jest to „uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej”. Pięknie ilustrowana przez Mariannę Sztymę baśniowa książka „skrząca dowcipem i pełna trafnych obserwacji”.

To tylko wybrane propozycje.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ZAPRASZAMY !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s