Wystawa "Podwodne Opolskie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i FotoKlub Opole zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Spałka „Podwodne Opolskie”.

Tym razem zapraszamy do sali Dworca PKP Opole Główne, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa przedstawiająca piękno podwodnej przyrody. To jedna z pierwszych tego typu ekspozycji fotograficznych w Polsce. Ukazuje nieznany świat flory i fauny, w tym rzadkie i ginące gatunki roślin oraz siedliska przyrodnicze w Europie. Zdjęcia wykonano w różnego typu akwenach, w tym źródłach krasowych, stawach hodowlanych, zalanych wodą, nieczynnych piaskowniach i kamieniołomach oraz rzekach na Śląsku Opolskim.

Autor fotografii  dr Krzysztof Spałek – fotograf przyrody i regionalista jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w  Instytucie Biologii Uniwersytetu Opolskiego; autorem licznych publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych; współredaktorem pierwszej w Polsce regionalnej „Czerwonej księgi roślin województwa opolskiego”; a także odkrywcą stanowiska paleontologicznego w Krasiejowie, należącego do największych i najciekawszych na świecie. Ekspozycja będzie prezentowana do 5 stycznia 2020 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 grudnia (czwartek) o godz. 17.00. Miejsce: Dworzec PKP Opole Główne. Zapraszamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s